Spotkanie Branżowe w PNT: Inteligentne Technologie dla Produkcji.

Spotkanie Branżowe w PNT: Inteligentne Technologie dla Produkcji

Wydarzenie stanowiło znakomitą okazję dla profesjonalistów z sektora przemysłowego, by zgłębić najnowsze trendy i technologie w zakresie inteligentnych rozwiązań dla produkcji.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w prezentacjach prowadzonych przez naszych cenionych partnerów technologicznych, którzy zaprezentowali najnowsze osiągnięcia w dziedzinie automatyzacji, robotyki oraz zaawansowanych systemów pomiarowych. Ponadto, podczas panelu dyskusyjnego, eksperci branżowi omówili perspektywy rozwoju przemysłu oraz możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w procesach produkcyjnych.

1. Omówienie Roli Kooperacji w Branży:
Pierwszą częścią naszego spotkania była prezentacja partnera merytorycznego – Evoluma Klaster Przemysłowy, dawniej Klaster Obróbki Metali. Podczas tej sesji omawiane były korzyści płynące z kooperacji przedsiębiorstw oraz aktualne wyzwania branży przemysłowej w regionie.

2. Prezentacje Technologiczne:

  • Automatyzacja w Przemysłowej Obróbce Metali:
    Partner technologiczny Jorgensen EasyTech przedstawił innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyzacji w obróbce metali, z naciskiem na efektywność procesów produkcyjnych.
  • Robotyka w Produkcji:
    Firma Universal Robots zaprezentowała możliwości zastosowania robotów w różnych procesach produkcyjnych, zwracając uwagę na ich wszechstronność i łatwość integracji.
  • Zaawansowane Systemy Pomiarowe:
    ITA – Zaawansowane Systemy Pomiarowe i Narzędziowe przybliżyło uczestnikom tematykę automatyzacji pomiarowej oraz jej wpływ na poprawę jakości produktów w branży przemysłowej.

3. Panel Dyskusyjny: W ostatniej części wydarzenia odbył się panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli zarówno prelegenci, jak i uczestnicy spotkania. Podczas tej sesji omawiane były kwestie związane z przyszłością branży oraz możliwościami wykorzystania inteligentnych technologii w produkcji.

Spotkanie było doskonałą okazją do budowania relacji biznesowych oraz wymiany wiedzy i doświadczeń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, partnerom i prelegentom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o naszych przyszłych spotkaniach i wydarzeniach, zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych.

Facebook: technopark.elk

LinkedIn: Park Naukowo-Technologiczny w Ełku