Po konferencji Zielona Optymalizacja Produkcji…

Podczas III edycji konferencji Zielona Optymalizacja Produkcji – Recykling, Regeneracja, Automatyzacja i Robotyzacja, która odbyła się 21.11.2023 w Parku Naukowo Technologicznym w Ełku, skupiliśmy się na procesach automatyzacji i robotyzacji przedsiębiorstw, z uwzględnieniem najnowszych zielonych trendów w produkcji. Spotkanie to nie bez przyczyny nazwane zostało Zieloną Konferencją, ponieważ naszym głównym celem było propagowanie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych rozwiązań w produkcji.

Konferencję otworzyła Platforma Przemysłu Przyszłości, która przedstawiła koncepcję celu i działania Zielonej Fabryki.

Kolejnymi prelegentami były firmy Jazon Sp. z o.o. i Mitsubishi Electric, które przybliżyły procesy automatyzacji i robotyzacji produkcji na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia na rynku.

Ważną kwestią, którą poruszyła firma TerGo, była tematyka Śladu Węglowego – omówiono czym jest, jak go liczyć oraz kogo dotyczy raportowanie emisji.

Prezentację na temat gospodarki obiegu zamkniętego przedstawiła firma Koma Ełk, która zaprezentowała innowacyjną instalację do przetwarzania odpadów remontowo-budowlanych.

Firma Stena Recycling Polska skupiła się na temacie obiegu zamkniętego w makro skali oraz możliwościach optymalizacji zarządzania odpadami.

Innowacyjne rozwiązanie przedstawiła również firma Prognosis, której system przyczynia się do optymalizacji zużycia energii poprzez zdalny odczyt.

Automatyzacja, robotyzacja, recykling i regeneracja to rozwiązania, na których wdrożenie niezbędne są duże nakłady finansowe.  Jak się o nie ubiegać, opowiedziała Grantera, firma z wieloletnim doświadczeniem w pozyskiwaniu dotacji unijnych i projektach high tech i B+R.

Evoluma Klaster Przemysłowy dawniej Klaster Obróbki Metali, przedstawił projekt wsparcia GEMSTONE dedykowany innowacyjnym MŚP, podejmującym wyzwania związane z zieloną produkcją.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. należąca do Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju przedstawiła kompleksową strategię wsparcia przedsiębiorstw w różnych sferach, takich jak finansowanie, restrukturyzacja, rozwój innowacyjnych branż czy inwestycje.

Wyrazy uznania dla prelegentów, którzy podzielili się olbrzymią wiedza i doświadczeniem.

Konferencja Zielona Optymalizacja Produkcji przyciągnęła prawie 100 uczestników, głównie przedstawicieli biznesu, którzy mieli okazję do nawiązania kontaktów oraz wymiany doświadczeń. Serdeczne podziękowania za tak liczną frekwencję, dzięki Państwa zainteresowaniu i chęci udziału możemy organizować wydarzenia, których celem jest pobudzanie, integrowanie i rozwój lokalnego biznesu.

Dziękujemy również wszystkim  patronom, którzy wsparli nasze wydarzenie.

Patronat Honorowy: Anna Wojciechowska – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Województwo Warmińsko Mazurskie Warmia i Mazury. Zdrowe życie, czysty zysk. Marcin Kuchciński – Marszałek Woj. Warmińsko-Mazurskiego, Tomasz Andrukiewicz – Prezydent Miasta Ełku, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A, Evoluma Klaster Przemysłowy, dawniej Klaster Obróbki Metali. Partner strategiczny wydarzenia Georad. Patronat medialny Rozmaitości Ełckie

Zaczynamy przygotowania do kolejnej edycji konferencji w przyszłym roku aby zapewnić Państwu najciekawsze tematy i wysoki poziom merytoryczny.

Już teraz zapraszamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych, gdzie będziemy publikować wszelkie najnowsze informacje dotyczące konferencji. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami w przyszłym roku!