Park Naukowo-Technologiczny nowym strategicznym partnerem Evoluma Klaster Przemysłowy, dawniej Klaster Obróbki Metali.

Z początkiem grudnia 2023 Park Naukowo-Technologiczny oficjalnie dołączył do grona partnerów strategicznych Evoluma Klaster Przemysłowy, dawniej Klaster Obróbki Metali

Evoluma Klaster Przemysłowy, dawniej Klaster Obróbki Metali to największy klaster branżowy w Polsce, zrzeszający pod swoimi skrzydłami blisko 100 firm oraz 20 cenionych partnerów strategicznych. To wyjątkowe porozumienie otwiera drzwi do nowej ery współpracy, innowacji i wzajemnych korzyści, umacniając jednocześnie pozycję Parku jako centralnego ośrodka dla rozwoju naukowo-technologicznego w regionie.

Różnorodność i Potencjał Klastra

Klaster skupia się na różnorodnych specjalizacjach, obejmujących obszary, takie jak produkcja maszyn rolniczych, sektor medyczny, branża jachtowa, konstrukcje stalowe dla budownictwa, meble metalowe, elektromobilność, automatyzacja produkcji, Przemysł 4.0 i wiele innych. Ta różnorodność umożliwia  połączenie potencjałów i doświadczeń, co przekłada się na wzmacnianie konkurencyjności obu instytucji na rynku.

Kierunki Rozwoju – Wspólne Cele i Wizje Przyszłości

Wstąpienie Parku Naukowo-Technologicznego do Evoluma Klastra Przemysłowego otwiera nowe możliwości realizacji wspólnych projektów technologicznych oraz współpracy instytucjonalnej. Klaster odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości sektora metalowego i maszynowego w kraju. Park Naukowo-Technologiczny oraz Evoluma Klaster Przemysłowy dzielą wspólne wartości, takie jak zaufanie, innowacje, elastyczność i wzajemne korzyści, co stanowi solidną podstawę dla owocnej współpracy. Obie instytucje wspólnie będą dążyć do realizacji ambitnych celów, obejmujących m.in. wspólne projekty technologiczne,działania na rzecz innowacyjnej przedsiębiorczości oraz rozwój kompetencji pracowników.

Podsumowanie – Nowy Rozdział Współpracy i Innowacji

Dołączenie Parku Naukowo-Technologicznego do grona partnerów strategicznych Evoluma Klastra Przemysłowego to krok w kierunku rozwoju obu instytucji. Wspólnie, jako partnerzy strategiczni, ciężko będziemy pracować nad kształtowaniem przyszłości branży metalowej i maszynowej w Polsce oraz na arenie międzynarodowej. Ten sojusz to nie tylko alians instytucji, lecz synergia myśli, potencjałów i wspólnych celów.