Olsztyn w centrum wydarzeń koreańsko-polskiej współpracy biznesowej. Zaproszenie do serca Warmii i Mazur.

Już 13 września 2023 roku w Olsztynie odbędzie się konferencja „Korea – Warmia i Mazury. Wspólna droga do biznesu”, adresowana do przedsiębiorców z regionu, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji otoczenia biznesu. To znakomita okazja do wzmacniania sieci powiązań gospodarczych z rynkiem koreańskim, którego reprezentanci, zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego, zawitają do stolicy naszego województwa. Miejscem realizacji wydarzenia będzie Hotel Wileński.

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku również weźmie udział w wydarzeniu. Dwa nasze obiecujące startupy, „Woda” i „Good Spirits Company” które wyrosły w ramach projektu Startup Heroes, będą obecne na konferencji. To niezwykła okazja, aby poznać ich innowacyjne pomysły i doświadczenia.

Konferencja „Korea – Warmia i Mazury. Wspólna droga do biznesu” ma na celu nawiązanie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami z Republiki Korei a firmami z naszego regionu oraz inicjowanie partnerstwa informacyjno-biznesowego. W trakcie spotkania będziecie mieli szansę zdobyć cenną wiedzę, dotyczącą nie tylko potencjału gospodarczego Warmii i Mazur, ale również poznać dorobek polskich i azjatyckich startupów z sektora technologii żywności i rolniczego. Będzie też okazja na zaznajomienie się z działalnością parków technologicznych, stanowiących impuls rozwoju innowacyjnej gospodarki w regionie.

Spotkanie uzupełnią prelekcje przedstawicieli Koreańskiej Agencji Promocji Technologii Rolniczych (KOAT) oraz Koreańskiego Instytutu ds. Badań Ekonomii Przemysłu i Handlu (KIET). Nie zabraknie czasu i przestrzeni na networking z zagranicznymi startupami oraz wspomnianymi instytucjami rządowymi. Konferencję poprowadzą Piotr Burczyk, Zastępca Dyrektora Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Marta Allina, Dyrektor South Ventures.

W trakcie konferencji „Korea – Warmia i Mazury. Wspólna droga do biznesu” zgromadzeni goście zagraniczni dowiedzą się, jak realizować proces współpracy z polskimi partnerami biznesowymi, a uczestnicy z Polski uzyskają praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania oferty na tamtejszy rynek. Prelekcje w trakcie wydarzenia będą tłumaczone konsekutywnie.

Konferencja „Korea – Warmia i Mazury. Wspólna droga do biznesu” odbędzie się 13 września 2023 roku, w godz. 10:00 – 16:00 w Hotelu Wileńskim, przy ul. Ryszarda Knosały 5 w Olsztynie. Chęć udziału w wydarzeniu należy uprzednio zgłosić mailowo: m.dabrowska@warmia.mazury.pl.

Jeśli jesteście zainteresowani nawiązaniem kontaktów biznesowych, innowacjami oraz rozwojem, to jest to wydarzenie, którego nie możecie przegapić! Dołączcie do nas na tej inspirującej konferencji!

Szczegółowych informacji udziela Monika Dąbrowska, Główny Specjalista w Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, tel. 89 512 51 83. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się już teraz zapisać.