ROZPOCZYNAMY VI RUNDĘ INKUBACJI STARTUP HEROES.

W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku od 1 stycznia 2023 r. wystartował VI cykl projektu Startup Heroes, w którym w PNT będzie inkubowało się 7 firm.

Nabór do VI rundy Startup Heroes trwał do 31 października 2022r. W tym czasie wpłynęło ponad 270 wniosków. Po ocenie formalnej i merytorycznej do następnego etapu (Panel Ekspertów) dostało się 50 wniosków.

Panel Ekspertów, który odbył się w grudniu wyłonił 22 najlepsze pomysły, które trafiły do inkubacji w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku (7) i Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego (15).

Jak przebiega inkubacja?

  • Inkubacja to okres intensywnej pracy nad rozwinięciem swojego pomysłu do fazy MVP.
  • W trakcie inkubacji startup bierze udział w szkoleniach i warsztatach oraz korzysta z doradztwa księgowego, prawnego, patentowego i podatkowego.
  • Każdy z uczestników inkubacji otrzyma wsparcie rozwoju projektu za pomocą kompleksowego programu inkubacji przygotowującego firmy typu startup do wejścia na rynek.

Po zakończonym procesie, Manager Inkubacji przygotuje raport z inkubacji. Raport ten jest zapisem historii rozwoju startupu od rozpoczęcia inkubacji do jej końca oraz postępów, jakie zostały wykonane przez zespół.

Startupy, które inkubują się w PNT w Ełku:

  1. CONNECT IQ Sp. z o.o. – Przedmiotem pomysłu jest system do monitorowania i predykcji zdarzeń (dalej System lub Produkt) na maszynach i liniach technologicznych zlokalizowanych w przedsiębiorstwach produkcyjnych (dalej Fabryka).
  2. ESTATOCRM Sp. z o.o. – Estato.pl to narzędzie usprawniające zarządzanie pośrednictwem nieruchomościami i działanie polskich agencji nieruchomości, o rozszerzonych możliwościach analizy rynku, poprzez autorskie algorytmy sztucznej inteligencji, pozwalające oszacować wartość nieruchomości i dopasować ofertę do nabywcy.
  3. GOOD SPIRITS COMPANY Sp. z o.o. – Polskie Naturalne Napoje Bezalkoholowe. Celem jest wyprodukowanie po raz pierwszy w zrównoważony sposób naturalnego napoju bezalkoholowego (0%) bez cukru w Polsce, a docelowo zmiana nawyków społecznych związanych z piciem alkoholu przez Polaków.
  4. INFOMAP Sp. z o.o. – Pomysł polega na stworzeniu uniwersalnej mobilnej aplikacji dla geodetów, która umożliwi wykorzystanie potencjału smartfonów podczas codziennej pracy w terenie.
  5. UHURA BIONICS Sp. z o.o. – Projekt polega na stworzeniu sztucznej, bionicznej krtani dla osób z uszkodzonym głosem. Urządzenie przyjmie postać eleganckiej opaski na szyję połączonej z pierścieniem w roli kontrolera oraz kompaktowego wzmacniacza głośnikowego.
  6. WODA Sp. z o.o. – Bioreaktor Algator – domowe urządzenie do hodowli alg. Algator pozwala samodzielnie hodować algi w domu, na własny użytek.
  7. WORKATIONSPOT Sp. z o.o. – Pomysł biznesowy to stworzenie Integratora: platformy rezerwacyjnej online, integrującej certyfikowane, dedykowane workation miejsca turystyczne o podwyższonym standardzie w całej Polsce oraz integrującej grupę osób, dla których workation to pewien styl życia.