TRWA NABÓR DO VI CYKLU STARTUP HEROES.

W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku realizowany jest projekt Startup Heroes – platforma startowa dla nowych pomysłów. Nabór do VI rundy inkubacji kończy się 31 października 2022 r.

Startup Heroes skierowany jest do każdego, kto ma innowacyjny pomysł – co najmniej na skalę krajową. Platforma wspiera branże:

– ICT,

– Ekoenergetyka,

– Produkcja żywności.

Każda runda inkubacji trwa średnio pół roku – w najbliższym rozdaniu do inkubacji w Ełku zakwalifikuje się 7 startupów. Inkubacja w VI cyklu potrwa od stycznia 2023 r. do czerwca 2023 r. 

Żeby dostać się do projektu należy złożyć wniosek poprzez platformę online: https://bit.ly/3HJtTiz Wniosek zostanie oceniony przez ekspertów, którzy do następnego etapu wybiorą 50 pomysłów. Następnym etapem jest Panel Ekspertów, gdzie w ciągu 5 min. startupy zaprezentują swój pomysł. Panel Ekspertów wybierze 22 najlepsze pomysły i kieruje je do inkubacji w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku lub Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Startupy skierowane do inkubacji mają 2 tygodnie na założenie spółki. Potem startuje półroczna inkubacja w trakcie, której pracuje się nad stworzeniem prototypu produktu/usługi, wszystko pod okiem profesjonalnych menadżerów inkubacji.

Jak przebiega inkubacja?

  • Inkubacja to okres intensywnej pracy nad rozwinięciem swojego pomysłu do fazy MVP.
  • W trakcie inkubacji startup bierze udział w szkoleniach i warsztatach oraz korzysta z doradztwa księgowego, prawnego, patentowego i podatkowego.
  • Każdy z uczestników inkubacji otrzyma wsparcie rozwoju projektu za pomocą kompleksowego programu inkubacji przygotowującego firmy typu startup do wejścia na rynek.

Po zakończonym procesie, powstaje raport z inkubacji. Raport to zapis historii rozwoju startupu od rozpoczęcia inkubacji do jej końca oraz postępów, jakie zostały wykonane przez zespół. Inkubacja kończy się tzw. Demo Day, podczas którego następuje prezentacja startupów oraz dyskusja z udziałem przedstawicieli funduszy VC i innych funduszy inwestycyjnych. Stawarza to szansę pozyskania już na początkowym etapie rozwoju startupu źródeł finansowania i dalszego rozwoju produktu. Po Demo Day startupy otrzymują rekomendację. Ukończenie inkubacji i uzyskanie rekomendacji jest przepustką do dalszego ubiegania się o bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości do 1 mln zł z działania 1.1.2 Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej.