Finał Konkursu Twój Startup-Twoja Przyszłość.

Za nami niezwykle emocjonujący finał konkursu Twój Startup Twoja Przyszłość 2022. 28 maja w trakcie sobotniego hackathonu w PNT wyłoniliśmy zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu w kategorii Advanced.

W odpowiedzi na konkurs do 22 maja przyjmowaliśmy wnioski z pomysłami na aplikacje mobile o dowolnej tematyce. Dodatkowo premiowana była kategoria Smart City. W złożonych aplikacjach przeważała tematyka sfery turystyczno-kulturalnej w Mieście Ełk.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 9 drużyn, które podczas hackathonu zmagały się z wyzwaniem polegającym na zaproponowaniu pomysłu na aplikację mobilną w dziedzinie 'sharing economy’, która stanowi nowy trend  konsumenci w odpowiedzi m.in. na ograniczenie dostępności dóbr, coraz mniej istotną potrzebę własności, rosnącą globalną inflację oraz trendy proekologiczne.  W tym etapie uczestnicy wykazali się niezwykła kreatywnością, zaproponowane rozwiązania dotyczyły m.in. następujących sfer: elektromobilność, redystrybucja żywności, wspólne zakupy.

Najlepsze zespoły zostały wybrane po dokonaniu ocen łącznych za oba etapy pracy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami pieniężnymi w wysokości: 5 000 zł, 4 000 zł, 2 000 zł. Wszyscy pozostali uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi i certyfikatami.

I miejsce –  zespół: Krzysztof Jaskuła i Michał Makuch

II miejsce – zespół: Patryk Choma i Rayene Hersous

III miejsce – Agnieszka Łankowska-Pipiro

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

Hackathon był także wspaniałą szansą na dobry networking, z czego cieszymy się najbardziej.

Za wsparcie merytoryczne przy realizacji konkursu i ocenie pracy zespołów dziękujemy Enveloop Studio  i ITM Software House.

Wydarzenie posiadało status oficjalnego wydarzenia towarzyszącego 11. sesji Światowego Forum Miejskiego – WUF11.