W PNT startuje V cykl inkubacji Startup Heroes !

30 marca 2022 w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku podpisaliśmy umowy inkubacji w V cyklu Startup Heroes – platforma dla nowych pomysłów. W okresie od 01.04 – 30.09 w PNT będzie inkubowało się 7 starupów z branż ICT oraz produkcji żywności.

FROG ROBOTICS Prosta Spólka Akcyjna – Robot obsługujący półki z produktami w sklepie. Robotyczne ramię rozpakowuje dostawę do sklepu:
– Bezobsługowy podajnik rozkłada produkty na półkach
– Wystawione produkty uzupełniane 24h na dobę
– System AI zarządza towarami – dopasowuje ich aranżację

MIRRORREFL Sp. z o.o. – MirrorLook – platforma wykorzystująca technologię blockchain w celu tokenizacji (NFT) unikalnych dóbr obecnych w świecie fizycznym i ich sprzedaży. Osoba chcąca stworzyć i sprzedać NFT rejestruje i loguje się na platformie MirrorLook, a następnie tworzy NFT. Proces tworzenia jest jak najbardziej uproszczony – wystarczy z dysku dodać plik, dla którego chce się stworzyć token i ustalić cenę. W ten sposób tworzony jest NFT. Kupujący zainteresowany nim może poprzez platformę złożyć ofertę kupna i opłacić go poprzez szybki przelew (np. PayU). W ciągu kilkunastu minut token NFT zmienia właściciela i zostaje przypisany do konta kupującego. Sprzedający natomiast otrzymuje płatność na swoje konto bankowe. Dzięki prostocie każda osoba zainteresowana rynkiem NFT będzie
mogła łatwo stworzyć, sprzedawać i kupować tokeny bez posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej.

SPORTSPACE Sp. z o.o. – Autorski algorytm oparty na sztucznej inteligencji do badania predyspozycji sportowych populacji. Platforma, która przy zastosowaniu zaawansowanych algorytmów na bazie procesu machine learning oraz sytemu analitycznego łączącego informatykę oraz testy psychomotoryczne, będzie w stanie określić, jaki rodzaj sportu jest optymalny dla konkretnej jednostki. Użytkownik przechodząc badania i testy, stworzone w wyniku przeprowadzonych badań naukowych z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym, będzie wykorzystywał ich wyniki aby wybrać dyscyplinę sportową opartą na predyspozycjach  danej osoby.

WIZARDING GAMES Sp. z o.o. – Platforma do tworzenia innowacyjnych gier RPG oraz ogólnodostępna platforma społecznościowa zrzeszająca osoby zainteresowane grami RPG czyli wydawców gier i graczy.
Platforma taka pozwoli na:
– szybkie i niedrogie realizowanie projektów RPG oraz da narzędzie do promowania gier dla wydawców
– atrakcyjną rozgrywkę RPG dla graczy

MOONLI Sp. z o.o.  Funkcjonalne napoje z adaptogenami na bazie roślinnego mleka z białej fasoli z prozdrowotnymi składnikami: adaptogenami, inuliną, ksylitolem, mikroalgami i witaminami. Podstawą do wytworzenia nowatorskiego funkcjonalnego napoju jest wytworzenie płynnego koncentratu białkowego z białej fasoli.

VOXY Sp. z o. o. – Hair App – Aplikacja, dzięki której świadoma pielęgnacja włosów będzie prosta. Aplikacja mobilna która rozwiązuje problem niejasnych i trudnych zagadnień dzięki słownikowi oraz pomaga w określeniu rodzaju włosa.
– Aplikacja zasugeruje użytkownikowi, jakich składników użytkownik powinien używać – tzw. Równowaga PEH (proteiny, emolienty, humektanty).
– Czytnik składów rozwiąże problem związany z rozszyfrowaniu do której grupy należy zeskanowany produkt.
– Czytanie składów będzie odbywało się na podstawie zeskanowania składów z etykiety, opisu ze
strony internetowej i za pomocą AI grupowania produktów w grupy PEH.

Wszystkim życzymy sukcesów w budowaniu innowacyjnych biznesów !

Celem projektu Startup Heroes jest stworzenie na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego korzystnych warunków dla powstawania i rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w obszarze ICT, Ekoenergetyki oraz Produkcji żywności, poprzez realizację w okresie 01.01.2019 – 31.08.2023, profesjonalnego programu inkubacji startupów, mającego na celu wspieranie przedsiębiorczych osób w obszarze poszukiwania powtarzalnego,skalowalnego i rentownego modelu biznesowego.

W rezultacie realizacji projektu, platforma wesprze powstanie 132 nowych przedsiębiorstw. Firma uzyska gotowy schemat prof. programu inkubacji, który będzie mogła powielać po zakończeniu projektu, zdobywając nowych klientów. W swojej działalności gospodarczej, firma będzie mogła również wdrożyć katalog usług oferowanych w projekcie, zdobyć wiedzę nt ścieżki świadczenia usług oraz wykorzystać ekosystem do świadczenia tych usług.

Całkowita wartość projektu – 18 059 614, 18 PLN

Wkład Funduszy Europejskich – 17 070 438,00 PLN