Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości – Startup Academy

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, jako partner wspierający, zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości” realizowanym przez firmę Startup Academy (https://startupacademy.pl/) oraz Akademię Finansów i Biznesu Vistula (https://www.vistula.edu.pl) we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

 

„Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości” to kompleksowy program kształcenia przedsiębiorczości młodych ludzi w Polsce. Grupą docelową projektu jest młodzież w przedziale wiekowym 14 – 19 lat uczęszczająca do szkół ponadpodstawowych. PNT zaprasza do wzięcia udziału nauczycieli i grupy ze szkół ponadpodstawowych z Ełku oraz z całego subregionu Ełckiego.  Program podzielony będzie na kilka etapów, udział w każdym z nich jest bezpłatny dla beneficjentów. Lekcje odbywać się będą w formule online i stacjonarnej (w zależności od sytuacji epidemicznej).

 

PNT zaprasza do wzięcia udziału w projekcie, a tym samym budowę kompetencji przedsiębiorczych uczniów szkoły. Będzie to okazja do współpracy z profesjonalistami, którymi są krajowi liderzy w edukacji młodzieżowej przedsiębiorczości, wzmacniająca poczucie własnych możliwości i  zarazem niezwykła przygoda, która może zdeterminować wybory życiowe młodych osób.

 

Etap 1 –  Warsztaty inspiracyjne dla uczniów (grupa min. 20 osób) do zrealizowania podczas zajęć w szkole (3×45 min.) Główną tematyką warsztatów będzie generowanie pomysłów na biznes w oparciu o własne pasje i uświadomienie uczniom, jak mogą kształtować swoją przyszłość i ścieżkę kariery.

Etap 2  – Dla uczniów z pomysłami biznesowymi będą czekać 2-dniowe warsztaty z tematyki budowania biznesu krok po kroku – szkolenie Startup Sprint  – Zbuduj swój własny biznes w dwa dni.  Na szkoleniu, z pomocą doświadczonego trenera oraz prawdziwego przedsiębiorcy uczestnicy przejdą proces od pomysłu w głowie do konkretnego planu działania. 

Etap 3 – Obowiązkowy dla uczestników szkolenia Startup Sprint, zakładający realizację 20 godzin mentoringowych na osobę tak, aby omówione zostały najważniejsze aspekty dotyczące opracowywanego pomysłu na biznes.

Etap 4 – Uczestnicy z najlepszymi pomysłami na biznes, wezmą udział w ostatnich warsztatach projektu dotyczących prezentowania pomysłów biznesowych.

 

Zgłoszenia grup szkolnych do dnia 20 lutego 2022 roku.  Szczegółowe informacje u koordynatora projektu: Anna Kosińska tel. 600 602 705, e-mail: anna@startupacademy.pl – Instytut Kreowania Przedsiębiorczości Startup Academy.

dokumentacja zgłoszeniowa.zip