KONKURS Twój Startup – Twoja Przyszłość 2021.

Zupełnie nowa forma konkursu, którego celem jest budowa ekosystemu startupowego w Ełku. W tegorocznej edycji obejmowała rozwiązania z branży ICT. Do I etapu konkursu należało zgłosić POMYSŁ NA APLIKACJĘ mobilną o dowolnej tematyce. W II etapie konkursu (udział wzięło 10 zespołów) odbył się hackaton, w trakcie którego zadaniem uczestników było zaprojektowanie konceptów produktów do META. Pomysły były oceniane pod względem kreatywności projektu, użyteczność projektu, dojrzałości projektu, kultury technologicznej i prezentacji.

Dwie kategorie:
1. Beginners – uczniowie ełckich szkół ponadpodstawowych 18+
2. Advanced– każda osoba fizyczna, której życie społeczno-gospodarcze toczy się w Ełku 18+

Nagrody pieniężne: 5 000 zł, 3 000 zł, 2 000 zł, dla zwycięzców I miejsca 15 godzin doradztwa starupowego. Przyznana została także nagroda dodatkowa, wyróżnienie od partnera konkursu, konsultacje indywidualne za III miejsce w kategorii advanced.

Uczestnicy zadania wykonali bardzo kreatywnie, podczas hackathonu panowała świetna atmosfera pracy, prawdziwy networking. Współpraca z uczestnikami będzie miała ciąg dalszy, już w styczniu 2022 r. planowane jest kolejne wydarzenie ze wszystkimi uczestnikami.