Odbył się Finał Rundy T – konkursu organizowanego przez Fundację Technotalenty.

W dniu 12 października 2021r. odbył się Finał Rundy T, inicjatywy umożliwiającej spotkanie przedsiębiorców, startupów, naukowców, studentów i innych twórców z inwestorami z całego kraju. Na wyniki konkursu, czyli ogłoszenie listy najlepszych projektów Rundy T, trzeba będzie zaczekać do 28 października.

Projekt Runda T adresowany jest do osób z województwa podlaskiego lub warmińsko-mazurskiego, zainteresowanych rozwojem swoich projektów na różnych etapach rozwoju, które wymagają wsparcia kapitałowego. Organizatorem jest Fundacja Technotalenty. Współorganizator Województwo Podlaskie. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Wydarzenie poprowadził Marcin Tomkiel, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

W finale zaprezentowało się w sumie 19 projektów w 4 różnych kategoriach: Open, Science, Pandemic i Concept. Finaliści mieli 3 minuty na prezentację swojego projektu a kapituły 3 minuty na zadanie pytań. Kapituły składały się z przedstawicieli funduszy inwestycyjnych: AgriTech Hub ASI Sp. z o.o., VC Link Sp. z o.o., LT Capital, Spinaker Alfa Sp. z o.o., Infini ASI Sp. z o.o., Invento Capital, Open Innovation by YouNick Mint, Czysta3.vc Sp. z o.o., Bitspiration Booster, ABAN Fund Sp. z o.o., InnTeo, Assay Group, Icos Capital Management BV, Fundusz Wschodni. Członkowie kapituł wzięli udział w finale stacjonarnie oraz online.

Kapituły, na podstawie prezentacji oraz odpowiedzi na ich pytania, wybrały najlepsze projekty w każdej kategorii, które zostaną ogłoszone na uroczystym podsumowaniu Rudy T w dniu 28 października w Auli Dużej na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Po oficjalnej części finałowej odbyła się sesja networkingowa, na której przedstawiciele Funduszy inwestycyjnych oraz autorzy projektów finałowych mogli dłużej porozmawiać o zaprezentowanych wcześniej projektach. Mnogość pytań świadczył o dużym zainteresowaniu inwestorów projektami finałowymi.

Patroni honorowi: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku,  Prezydent Miasta Suwałk, Prezydent Miasta Łomża, Prezydent Miasta Ełku, Rektor Politechniki Białostockiej,  Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Rektor Uniwersytetu w Białymstoku, Rektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku.

Patroni: Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, NASK Państwowy Instytut Badawczy

Partnerzy strategiczni: Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód Sp. z o.o., Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Park Przemysłowy Łomża Sp. Z o.o.

Partner: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii Politechniki Białostockiej

Patroni medialni : TVP3 Białystok, BiałystokOnline, Kurier Poranny, Polskie Radio Białystok

Więcej informacji o konkursie Runda T można znaleźć na stronie technotalenty.pl.