„Poznaj Inwestora” bezpłatny webinar 30 września 2021 r. o godz. 18:00.

Sposób na finansowanie dla Twojego innowacyjnego biznesu.

Brak finansowania stanowi barierę dla dalszego rozwoju Twojego innowacyjnego biznesu? Stoisz przed wyzwaniem pozyskania funduszy, ale nie wiesz do kogo się zwrócić? Zapisz się na bezpłatny webinar dedykowany przedsiębiorcom z Warmii i Mazur i poznaj wymagania potencjalnych inwestorów z regionu, a także ścieżkę pozyskiwania środków finansowych. Wydarzenie „Poznaj Inwestora” odbędzie się 30 września 2021 r. o godz. 18:00.

Na bezpłatny webinar można zapisać się pod linkiem: www.startupacademy.pl/webinar-poznaj-inwestora/

Głównym elementem dwugodzinnego spotkania będzie debata pomiędzy przedstawicielami świata Funduszy VC oraz startupów, które z sukcesem przeszły już procesy inwestycyjne. Obie strony podzielą się swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami, nie brak też będzie dobrych rad, wspierających osoby aspirujące do pozyskania inwestora. Będzie to okazja do dyskusji oraz zadawania pytań. Uczestnicy wezmą udział w krótkim szkoleniu ze skutecznego pitchingu, prowadzonego przez osoby na co dzień zasiadające w panelach oceniających koncepcje biznesowe.

W trakcie spotkania o swojej drodze do pozyskania inwestora opowie Rafał Nowakowski – CEO startupu Cubeeco, oferującego sieci mobilnych ekocampingów w formie kontenerów z wbudowaną technologią smart home.

Konkurencyjna firma to innowacyjna firma. Dlatego tak ważne jest wsparcie startupów. Można to robić między innymi przez wejścia kapitałowe finansowane z Funduszy Europejskich.  Sukces startupów bierze się jednak nie tylko ze wsparcia  finansowego, ale też z dzielenia się przez inwestorów doświadczeniem biznesowym i kontaktami. Takie rozwiązania chcemy pokazać przedsiębiorcom, mówi Przemysław Derwich, dyrektor Biura Projektów i Produktów Kapitałowych w Banku Gospodarstwa Krajowego, banku który oferuje wsparcie dla innowacyjnych startupów.

Podczas webinaru uczestnicy poznają tajniki podejmowania decyzji inwestycyjnych przez Fundusze VC, będą mogli zadać pytania doradcom inwestycyjnym oraz przedstawicielom funduszu VC, który wspiera startupy na różnym poziomie rozwoju.

– Najważniejszym zadaniem funduszu, takiego jak Brave VC jest budowa relacji z przedsiębiorcami. Pozwala to startupom traktować fundusz jak partnera, a nie jako pracodawcę. Obie strony dzielą się ryzykiem oraz potencjałem pomysłu, a rozwijanie przyszłościowych projektów jest efektywne, jeśli fundusz i założyciele nie muszą tracić czasu na rozwiązywanie konfliktów. Stworzenie partnerskiej relacji pomiędzy funduszem a startupem umożliwia sprawniejsze podejmowanie decyzji w kryzysowych momentach działalności projektu, w szczególności gdy ważą się losy jej istnienia.

 – powiedział Grzegorz Jajuga, CFA, Brave VC.

Dla pierwszych 50 chętnych uczestników webinaru przewidziano bezpłatne, indywidualne konsultacje z ekspertami inwestycyjnymi.