Szkolenie dla samorządów “Budowa efektywnego ekosystemu innowacji”.

Startup Academy partner Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku w projekcie Startup Heroes organizuje bezpłatne SZKOLENIE DLA SAMORZĄDÓW – BUDOWA EFEKTYWNEGO EKOSYSTEMU INNOWACJI.

KIEDY: 10 lutego 2021 r. godz. 10:00-12:00

GDZIE: ONLINE

KOSZT: bezpłatnie

Zapisz się na szkolenie

W trakcie szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

  • Trendy w biznesie w Polsce i na świecie
  • Transformacja gospodarcza – wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się JST
  • Rola JST w budowaniu efektywnego ekosystemu innowacji
  • Samorządowe programy wsparcia przedsiębiorczości 
  • Przykłady inicjatyw realizowanych w regionach – dobre praktyki
  • Dobre przykłady z innych krajów w Europie odnośnie stymulowania rozwoju gospodarczego (takich miast jak: Lizbona, Tallin, Berlin czy regionów tj. Florencja czy Brandenburgia)
  • Współpraca samorządów i startupów – wdrażanie innowacji w JST – samorządy jako odbiorcy technologii – jak się przygotować?

 

Aktywna rola samorządów lokalnych oraz instytucji otoczenia biznesu ma duży wpływ na kształtowanie się warunków sprzyjających rozwojowi biznesu w regionie. Sprawnie działający ekosystem ma odzwierciedlenie w liczbie powstających nowych firm, a także widoczne efekty w postaci rozwoju gospodarczego regionu. Ponadto przedsiębiorczość jest jednym z trzech czynników kreujących innowacje. Wiedza, przedsiębiorczość i kreatywność to przepis na stabilny i zrównoważony rozwój.

Podczas szkolenia poruszone zostaną tematy związane z kreowaniem działań mających wpływ na rozwój przedsiębiorczości w regionie, na podstawie doświadczenia Startup Academy, ale także dobrych praktyk z ekosystemów europejskich.

Informacja pochodzi ze strony: https://startupacademy.pl/