W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku zakończyła się inkubacja 8 młodych firm z Ełku w projekcie „WARMIŃSKO-MAZURSKI STARTUP INKUBATOR”.

W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku zakończyła się inkubacja 8 młodych firm z Ełku w projekcie „WARMIŃSKO-MAZURSKI STARTUP INKUBATOR”, który powstał z myślą o rozwoju młodych firm z regionu Warmii i Mazur. Poprzez realizację projektu PNT w Ełku objął kompleksowym wsparciem młodych przedsiębiorców z Ełku, dostarczając im wiedzę oraz narzędzia do skutecznego wdrożenia innowacyjnych rozwiązań.

Każda z firm objęta została wsparciem profesjonalnego doradcy biznesowego, z którym opracowała indywidualny dla siebie program rozwoju. Przez następne kilkanaście miesięcy firmy odbywały szkolenia m.in. z zarządzania z firmą i zespołem, wystąpień publicznych i prezentacji oraz marketingu internetowego czy storytellingu. W tym samym czasie firmy pracowały ze specjalistami nad unowocześnieniem swoich produktów i usług, dla każdego opracowany został prototyp, który przetestowano online m.in. za pomocą ankiet potrzeb klientów oraz tzw. explainer video czyli filmików instruktażowych. Wyniki badań online posłużyły do skonstruowania modelu biznesowego dostosowanego nie tylko do wizji produktu stworzonej przez samą firmę, ale przede wszystkim do opinii i potrzeb przyszłych użytkowników. Każda z firm po raz pierwszy wykonywała proces planowania sprzedaży oparty głównie na odczuciach  przyszłych klientów. Następnie opracowana została tożsamość marki, nazwa produktu i strategia marketingowa danego produktu lub usługi, wyprodukowane zostały materiały promocyjne m.in. banery, wizytówki. W kompleksowym procesie pracy w PNT firmy otrzymały także specjalistyczne doradztwo prawne i księgowe, a na zakończenie odbyły inspirujące spotkania online ze startupami, które podzieliły się z nimi swoimi doświadczeniami. Finałowym momentem był tzw. pitch deck czyli prezentacja swoich unowocześnionych i innowacyjnych pomysłów na nowy biznes przed funduszem inwestycyjnym. Ten moment był dla firm przełomowym w całym procesie pracy, bowiem wymagał publicznej, profesjonalnej prezentacji biznesowej przed funduszem VC poszukującym  podmiotów do inwestowania. Dla większości firm taka okazja pojawiła się pierwszy raz w życiu.

Firmy, które korzystały ze wsparcia w projekcie reprezentują m.in. branżę agro/zdrowa żywność, branżę ICT/media, branżę groomerską, branżę automotive, branżę marine/sporty wodne, branżę wyposażenie wnętrz/zabawki edukacyjne.

Poznaj PRAWDZIWE HISTORIE ełckich firm, którym pomogliśmy rozwinąć kompetencje i stworzyć prototypy innowacyjnych produktów i usług: https://www.facebook.com/watch/327711897341811/220142123010992

AlexTina – profesjonalny groomer w Ełku stworzy platformę online, z możliwością podglądu na żywo wykonywanej usługi. Belgijska Rewolucja Groomingu na Mazurach.

Wszystko czego potrzebuje pupil w jednym miejscu zapewni AlexTina:

 • Behawiorysta
 • Ekspert groomer
 • Twój pupil, nasza pasja
 • Bezpieczeństwo

W projekcie WMSI otrzymali: opracowanie tożsamości marki, weryfikacja modelu biznesowego, opracowanie strategii marketingowej, szkolenia z zarządzania zespołem, doradztwo księgowe i prawne, networking biznesowy oraz prototyp platformy online wraz z usługą badania użytkowników za pomocą dedykowanych narzędzi tj. landing page.

http://alextina.eu/

Kapica Agro Professional zajmuje się szeroko pojętą działalnością wpływającą na poprawę dobrostanu bydła i wyników ekonomicznych gospodarstw.

Misja:  zwiększenie zysków w produkcji mleka poprzez poprawę dobrostanu zwierząt

Produkt: Agro Professional proponuje nacinanie posadzek betonowych oraz rusztowych w obiektach inwentarskich użytkowanych przez bydło, którego celem jest:

 • Zwiększenie produkcji mleka przez krowy
 • Eliminacja urazów fizycznych bydła
 • Poprawa zdrowia bydła
 • Poprawa dobrostanu zwierząt

System tarcz diamentowych, regulacja prędkości i docisku maszyny zapewnia precyzyjną pracę. Wycięte rowki posiadają ostre, równe krawędzie. Gęsta sieć rowków przywraca przyczepność podłoża bez uszczerbku jego zdolności nośnej całej podłogi rusztowej. Poprzez maksymalną redukcję wyszczerbień betonu w trakcie wycinania następuje usunięcie minimalnej ilości betonu.

Zdrowe zwierzęta osiągają lepsze wyniki produkcyjne. Szczęśliwa krowa to wysokoprodukcyjna krowa i zadowolony hodowca.

W projekcie WMSI otrzymali: profesjonalne doradztwo w zakresie dobrostanu bydła, opracowanie tożsamości marki, weryfikacja modelu biznesowego, opracowanie strategii marketingowej, szkolenia z zarządzania zespołem, doradztwo księgowe i prawne, networking biznesowy oraz prototyp platformy sprzedażowej wraz z usługą badania użytkowników za pomocą dedykowanych narzędzi tj. landing page i explainer video.

https://www.landpage.co/agropro

TOPINAMBUR  zajmuje się produkcją oraz dystrybucją produktów spożywczych związanych z topinamburem. Bulwy topinamburu pochodzą z nowych, wyselekcjonowanych odmian o podwyższonych walorach smakowych i prozdrowotnych. Nowa marka spożywcza to TOPINAMBA – LOKALNIE I ZDROWO.

Topinambur, słonecznik bulwiasty, karczoch jerozolimski i ziemna gruszka to nazwy prawdziwego bohatera, wśród warzyw. Te małe bulwy posiadają mnóstwo witamin, zapewniają ochronę przed nowotworami, stanami zapalnymi i wirusami. Są wypełnione inuliną, błonnikiem pokarmowym o silnych właściwościach prebiotycznych.

Produkty Topinamba  – chipsy, dżemy, bulwy będą charakteryzowały się:

 • Zmniejsza poziom glukozy we krwi – dzięki wysokiej zawartości inuliny
 • Niska kaloryczność – niska zawartość kaloryczna (~40kcal-70kcal/100g.)
 • Produkt ekologiczny – uprawiany, bez sztucznych nawozów, ani chemicznego odchwaszczania pól
 • Wartości odżywcze – topinambur posiada dużo wartości odżywczych i prozdrowotnych.

W projekcie WMSI otrzymali: opracowanie strategii wzorniczej nowej marki spożywczej, opracowanie tożsamości marki, weryfikacja modelu biznesowego, opracowanie strategii marketingowej, szkolenia z zarządzania zespołem, doradztwo księgowe i prawne, networking biznesowy oraz prototyp platformy sprzedażowej z usługą badania użytkowników za pomocą dedykowanych narzędzi tj. landing page.

https://landpage.co/topinamba

NUKO – opracowany produkt to NUBIK modułowy system zabawek. Nubik to produkt polski tworzony lokalnie. Drewniany domek ekologiczny, z certyfikatami bezpieczeństwa i jakości. W skandynawskim stylu. Estetyczny i przyjemny dla oka, zarówno dziecka, jak i rodzica. Zmienisz go w ścieżkę ruchową i kącik pełen różnorodnych zabaw. Ustawiając moduły jeden na drugim, możesz tworzyć różne układy do aktywności ruchowej dla Twojego dziecka. NUKO mądrze zajmie się dziećmi, gdy rodzice potrzebują czasu. Produkty posiadają:

 • Znak CE – potwierdzający zgodność z europejskimi normami dla zabawek.
 • Certyfikat FSC – Sklejka została wykonana z drewna pozyskanego z odpowiedzialnych źródeł.
 • Innowacyjny system montowania system montowania elementów sprawia, że zawsze wszystkie części i akcesoria będą pasowały do domku i do siebie nawzajem

W projekcie WMSI otrzymali: opracowanie prototypu modułowego zestawu drewnianych mebli dziecięcych, opracowanie tożsamości marki, weryfikacja modelu biznesowego, opracowanie strategii marketingowej, szkolenia z zarządzania zespołem, doradztwo księgowe i prawne, networking biznesowy oraz prototyp platformy sprzedażowej z usługą badania użytkowników za pomocą dedykowanych narzędzi tj. landing page i explainer video.

https://landpage.co/nubik

ADOSPlatforma badania opinii klienta. Potężne narzędzie dla Twojego klienta i Twojej firmy, które zapewnia natychmiastową reakcję na zgłoszenia i reklamacje, możliwość nagradzania najlepszych sprzedawców, minimalizacja ryzyka biznesowego związanego z rozwojem, zmniejszenie wydatków na kontrolę sprzedaży i jakości obsługi, widoczność i szybkość analizy danych dzięki panelowi raportowemu, elementy grywalizacji, angażujące klientów.

Kompleksowe narzędzie, dzięki któremu możesz skutecznie, bez dużego zaangażowania i w niedrogi sposób mierzyć zachowania swoich klientów. Aplikacja webowa i mobilna ADOS to przede wszystkim:

 • Wzrost liczby klientów – kontrola i optymalizacja sprzedaży (KPI satysfakcji).
 • Dbanie o klienta – stały feedback związany z oferowanym asortymentem produktów i jakości obsługi Twojej firmy.
 • Wzrost rozpoznawalności marki – ktywizacja i zwiększenie lojalności klientów poprzez systemy nagród.

W projekcie WMSI otrzymali: opracowanie tożsamości marki, weryfikacja modelu biznesowego, opracowanie strategii marketingowej, szkolenia z zarządzania zespołem, doradztwo księgowe i prawne, networking biznesowy oraz prototyp platformy badania opinii klienta z usługą badania użytkowników za pomocą dedykowanych narzędzi tj. landing page.

https://www.landpage.co/ados

Renoma Dariusz Celebucki – grawerowanie i tłoczenie na skórze. Twoje auto lub jacht potrzebuje pilnie liftingu wnętrza? W prosty sposób możesz zmienić obszycie – Renoma zajmuje się profesjonalnym tapicerstwem samochodowym i jachtowym oraz czyszczeniem i impregnacją tapicerek skórzanych. Jako jedyni w regionie, a także w Polsce obszywa skórą kierownice samochodową grawerowaną wzorem według życzenia klienta. Usługa grawerowania skóry może być wykonana na każdym przedmiocie wykonanym ze skóry naturalnej. Zakres może być bardzo duży począwszy do kierownicy z inicjałami właściciela samochodu, loga marki samochodu wykonane na siedzeniach, zagłówkach, podłokietniku lub grawer na panelach tapicerowanych, grawer na torebce, portfelu lub krzesłach wykonanych ze skóry naturalnej wszystko zależy od wyobraźni klienta.

W projekcie WMSI otrzymali: opracowanie tożsamości marki, weryfikacja modelu biznesowego, opracowanie strategii marketingowej, szkolenia z zarządzania zespołem, doradztwo księgowe i prawne, networking biznesowy oraz prototyp platformy badania opinii klienta z usługą badania użytkowników za pomocą dedykowanych narzędzi tj. landing page i explainer video.

https://www.landpage.co/renoma

JRT – produkcja tapicerki jachtowej. Proces wytwórczy oparty o modelowanie 3D, dzięki czemu może tworzyć nawet najbardziej skomplikowane spersonalizowane projekty, zarówno dla klientów indywidualnych jak biznesowych. Swój pomysł opiera na optymalizacji procesu produkcji przy zachowaniu jakości produkcji hand made.

Specjaliści w JRT wykorzystują oprogramowanie Catia V5. Ich umiejętności zostały potwierdzone certyfikatem Catia.

 • gwarancja jakości – własna produkcja, trzymamy określony najwyższy poziom jakości
 • dostawy na czas – proces produkcji oparty o lean manufacturing
 • projekt i produkcja – własny zespół projektowy

Atutem JRT jest sprawnie zarządzanie. Dostawy na czas, powtarzalna wysoka jakość.

W celu optymalizacji ceny dla klienta, optymalizacji procesu, zapewnienia powtarzalności produkcji, podniesienia jakości wdrożyliśmy procedury oparte o metodologię Lean Manufacturing.

W projekcie WMSI otrzymali: dedykowany kurs z zakresu projektowania 3D, kurs lean manufacturing, opracowania standardu procesów produkcji, opracowanie tożsamości marki, weryfikacja modelu biznesowego, opracowanie strategii marketingowej, szkolenia z zarządzania zespołem, doradztwo księgowe i prawne, networking biznesowy oraz prototyp platformy badania opinii klienta z usługą badania użytkowników za pomocą dedykowanych narzędzi tj. landing page i explainer video.

https://www.landpage.co/jrt

FLEXWING – łatwe składanie masztu wraz z ożaglowaniem.

Produkt Flexwing to innowacja na rynku jachtów. System lekkich konstrukcji żaglomasztu oferuje nowe możliwości. Obecnie zwijanie żagla i składanie masztu jest uciążliwe. Flexwing proponuje rozwiązanie w postaci rozkładanego masztu z poszyciem żaglowym o profilu płata lotniczego typu wingsail.  Bez trudności umożliwia natychmiastowe złożenie masztu i ożaglowania jednocześnie. Proces jest w pełni zautomatyzowany – łatwy i szybki.

W projekcie WMSI otrzymali: specjalistyczną usługę polegającą na testowaniu na obiekcie symulacyjnym (wykonanie obliczeń wytrzymałościowych układu masztu teleskopowego/symulacja komputerowa) na obiekcie według dokumentacji technicznej startupu oraz uwzględnienie zweryfikowanych założeń wynikających z przeprowadzonego testowania rozwiązań, opracowanie tożsamości marki, weryfikacja modelu biznesowego, opracowanie strategii marketingowej, szkolenia z zarządzania zespołem, doradztwo księgowe i prawne, networking biznesowy.