W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku trwa inkubacja 8 młodych firm z Ełku w projekcie „WARMIŃSKO-MAZURSKI STARTUP INKUBATOR”.

W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku trwa inkubacja 8 młodych firm z Ełku w projekcie „WARMIŃSKO-MAZURSKI STARTUP INKUBATOR”, który powstał z myślą o rozwoju młodych firm z regionu Warmii i Mazur. Poprzez realizację projektu PNT objął kompleksowym wsparciem młodych przedsiębiorców z Ełku, dostarczając im wiedzę oraz narzędzia do skutecznego wdrożenia innowacyjnych rozwiązań.

Właśnie zakończyliśmy realizację specjalistycznej usługi na rzecz jednego z ośmiu ełckich MŚP biorącego udział w projekcie. AlexTina stworzy platformę online, z możliwością podglądu na żywo wykonywanej usługi.

Wsparcie, którego udziela PNT w ramach projektu ma na celu przygotowanie do wypuszczenia na rynek zupełnie nowych, innowacyjnych  produktów lub usług zaplanowanych przez firmy lub unowocześnienie produktów lub usług oferowanych przez  nie dotychczas.

Firmy, które korzystają ze wsparcia w projekcie reprezentują m.in. branżę agro/ zdrowa żywność, branżę ICT/media, branżę groomerską, branżę automotive, branżę marine/ sporty wodne, branżę wyposażenie wnętrz/ zabawki edukacyjne. 8 młodych ełckich firm inkubujących się w ramach projektu w ełckim technoparku brało już udział w szkoleniach z zarządzania zespołem oraz skorzystało z doradztwa księgowego i prawnego. W trakcie projektu przedsiębiorcy korzystają z infrastruktury PNT w Ełku, dysponują udostępnionym lokalem z dostępem do szerokopasmowego internetu.

W lipcu 2020 r. uruchomiona została specjalistyczna usługa doradztwa w zakresie opracowania tożsamości marki, weryfikacji modelu biznesowego, opracowania strategii marketingowej na rzecz 8 MŚP. Na każdą firmę przypadło w tym zakresie  ponad 100 godzin doradztwa.

Obecnie powstają także prototypy produktów/usług zaprojektowane przez uczestników projektu. Prototypy polegają m.in. na:

  • stworzeniu prototypu platformy online
  • przygotowaniu prototypu serwisu www
  • stworzeniu prototypu platformy badania opinii klienta
  • stworzeniu prototypu platformy sprzedażowej
  • realizacji dedykowanego kursu z zakresu projektowania 3D, kursu lean manufacturing, opracowania standardu procesów produkcji
  • opracowaniu prototypu modułowego zestawu drewnianych mebli dziecięcych
  • opracowaniu strategii wzorniczej nowej marki spożywczej
  • doradztwie dot. dobrostanu bydła
  • wykonaniu obliczeń wytrzymałościowych układu masztu teleskopowego

Dla każdej z firm uruchomiono także usługę badania użytkowników za pomocą dedykowanych narzędzi tj. landing page oraz explainer video.

Prezentacje efektów inkubacji wszystkich 8 ełckich firm i ich prototypów już niebawem !