Za nami przeprowadzony w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku II cykl projektu Startup Heroes !

Celem projektu jest stworzenie na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego korzystnych warunków dla powstawania i rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw profesjonalnego programu inkubacji startupów, mającego na celu wspieranie przedsiębiorczych osób w obszarze poszukiwania powtarzalnego, skalowalnego i rentownego modelu biznesowego. Okres realizacji 01 stycznia 2019 r. – 31 sierpnia 2023 r.
 
W II cyklu, który trwał od 01 stycznia do 30 czerwca 2020 r. zgłosiło się ok 170 firm, do inkubacji w PNT wybrano 7. W trakcie inkubacji firmy prowadziły prace mające na celu stworzenie prototypów swoich innowacyjnych produktów i usług.
 
Profile powstałych w projekcie start upów:
  • JOY BOXsp. z o.o. – firma zaprojektowała prototyp aplikacji mobilnej EAT a BERRY przeznaczonej dla rodziców dzieci w wieku od 6 do 11 lat, którzy potrzebują wsparcia w zapewnieniu zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków dla siebie i swoich dzieci oraz dla firm zajmujących się produkcją i dystrybucją produktów dla dzieci. W przeciwieństwie do innych aplikacji, aplikacja EAT a BERRY angażuje całe rodziny w grywalizację, która w świecie cyfrowym pozwala na osiągniecie efektów wcześniej niemożliwych do osiągnięcia, a przez to wspiera rodziny we wprowadzeniu realnych zmian w codziennych nawykach żywieniowych.
  • MTapsp. z o.o. – mTap Smart City to produkt, który składa się ze sterowników do lamp oświetleniowych oraz systemu internetowego do ich zarządzania. Korzyści jakie płyną z powyższego produktu startupu to przede wszystkim duże oszczędności energii czy zmniejszony ślad węglowy. Na tle konkurencji mTap Smart City wyróżnia się zaawanasowaną analizą zużycia energii oraz sugestiami zmian scenariusza.
  • Nature Bubble Technologiessp. z o. o. oferuje Rewitalizator Zbiorników Wodnych. Jest to urządzenie, które dostarcza powietrze bądź tlen w postaci Mikro – Nano Pęcherzyków do określonej warstwy zbiornika wodnego, czyli przeznaczone jest do efektywnego natleniania, a zatem do rewitalizacji zbiorników wodnych – jezior, sadzawek czy rzek. Firma przeprowadziła skuteczne testy prototypu na Jeziorze Ełckim.
  • Vanilla Encodesp. z o.o. – produkt jaki oferuje firma to TagMe. W ramach projektu ma zostać dopracowana technologia i uruchomiona produkcja metek wyposażonych w układ RFID i NFC z przeznaczeniem do zastosowań w branży odzieżowej oraz włókienniczej wraz z aplikacją mobilną do odczytu danych przez klientów finalnych przy wykorzystaniu smartfonów.
  • Stylingo sp. z o.o. – to kolejna firma, które oferuje innowacyjne narzędzie online z obszaru Fashion Tech, którego zadaniem jest prawidłowy dobór odzieży, obuwia czy akcesoriów. System Stylingo pozyskuje dane o dokładnych parametrach sylwetki użytkownika, dokonuje profesjonalnej analizy kolorystycznej klienta, a następnie proponuje rekomendacje konkretnych ubrań i dodatków na podstawie wiedzy na temat trendów modowych oraz ogromnej bazy produktów dostępnych na rynku fashion.
  • Tensor Electronicssp. z o.o. – rozwiązanie jakie ofertuje firma to minikomputer, który po podłączeniu do komputera stacjonarnego może działać jako akcelerator zwiększający moc obliczeniową wykorzystywaną w algorytmach Al. Ma to zapewnić m.in. zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności poprzez decentralizację obliczeń.
  • Bardo sp. z o.o. – oferuje pasywne domy pływające. Tworzony produkt umożliwi użytkownikom dowolność kreacji zarówno w zakresie kubatury jak i funkcjonalności pomieszczeń. Kluczową korzyścią dla użytkownika jest zmaksymalizowanie ekologii obiektów o funkcjach rekreacyjno – noclegowych.
 
Wszystkie firmy w czerwcu br. zaprezentowały efekty swojej inkubacji przed gronem ekspertów. Obecnie po zakończeniu inkubacji w projekcie przygotowują się do kolejnego etapu konkursu, w którym będą walczyć o 1 mln zł z PARP na wdrożenie rynkowe swoich pomysłów.
Prezentacje profili inkubowanych startupów z I i II cyklu prezentowane są na profilu FB projektu STARTUP HEROES, PNT oraz OPNT. Z I cyklu projektu 3 spółki otrzymały upragniony 1 milion i wdrażają swoje prototypy w życie.
 
Tymczasem PNT zaprasza do składania wniosków do III cyklu inkubacji Startup Heroes. Termin upływa 31 lipca 2020 r.
Więcej informacji znajduje się na stronie Parku Naukowo – Technologicznego w Ełku w zakładce http://www.technopark.elk.pl/heroes/