PODSUMOWANIE II CYKLU INKUBACJI W PROJEKCIE „STARTUP HEROES”.

W II cyklu, który trwał od 01 stycznia do 30 czerwca 2020 r. zgłosiło się 170 firm, zaś do inkubacji w ełckim technoparku wybrano 7. W trakcie inkubacji firmy prowadziły prace mające na celu stworzenie prototypów swoich innowacyjnych produktów i usług.

  • JOY BOX sp. z o.o. – firma proponuje aplikację mobilną EAT a BERRY przeznaczonej dla rodziców dzieci w wieku od 6 do 11 lat, którzy potrzebują wsparcia w zapewnieniu zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków dla siebie i swoich dzieci oraz dla firm zajmujących się produkcją i dystrybucją produktów dla dzieci. W przeciwieństwie do innych aplikacji, aplikacja EAT a BERRY angażuje całe rodziny w grywalizację, która w świecie cyfrowym pozwala na osiągniecie efektów wcześniej niemożliwych do osiągnięcia, a przez to wspiera rodziny we wprowadzeniu realnych zmian w codziennych nawykach żywieniowych,
  • MTap sp. z o.o. – mTap Smart City to produkt, który składa się ze sterowników do lamp oświetleniowych oraz systemu internetowego do ich zarządzania. Korzyści jakie płyną z powyższego produktu startupu to przede wszystkim duże oszczędności energii czy zmniejszony ślad węglowy. Na tle konkurencji mTap Smart City wyróżnia się zaawanasowaną analizą zużycia energii oraz sugestiami zmian scenariusza.
  • Nature Bubble Technologies sp. z o. o. ofertuje Rewitalizator Zbiorników Wodnych. Jest to urządzenie, które dostarcza powietrze bądź tlen w postaci Mikro – Nano Pęcherzyków do określonej warstwy zbiornika wodnego, czyli przeznaczone jest do efektywnego natleniania, a zatem do rewitalizacji zbiorników wodnych – jezior, sadzawek czy rzek. Firma przeprowadziła skuteczne testy prototypu na Jeziorze Ełckim.
  • Vanilla Encode sp. z o.o. – produkt jaki oferuje firma to TagMe. W ramach projektu ma zostać dopracowana technologia i uruchomiona produkcja metek wyposażonych w układ RFID i NFC z przeznaczeniem do zastosowań w branży odzieżowej oraz włókienniczej wraz z aplikacją mobilną do odczytu danych przez klientów finalnych przy wykorzystaniu smartfonów.
  • Stylingo sp. z o.o. – to kolejna firma, które oferuje innowacyjne narzędzie online z obszaru Fashion Tech, którego zadaniem jest prawidłowy dobór odzieży, obuwia czy akcesoriów. System Stylingo pozyskuje dane o dokładnych parametrach sylwetki użytkownika, dokonuje profesjonalnej analizy kolorystycznej klienta, a następnie proponuje rekomendacje konkretnych ubrań i dodatków na podstawie wiedzy na temat trendów modowych oraz ogromnej bazy produktów dostępnych na rynku fashion.
  • Tensor Electronics sp. z o.o. – rozwiązanie jakie oferuje firma to minikomputer, który po podłączeniu do komputera stacjonarnego może działać jako akcelerator zwiększający moc obliczeniową wykorzystywaną w algorytmach Al. Ma to zapewnić m.in. zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności poprzez decentralizację obliczeń.
  • Bardo sp. z o.o. – oferuje pasywne domy pływające. Tworzony produkt umożliwi użytkownikom dowolność kreacji zarówno w zakresie kubatury jak i funkcjonalności pomieszczeń. Kluczową korzyścią dla użytkownika jest zmaksymalizowanie ekologii obiektów o funkcjach rekreacyjno – noclegowych.

Zapraszamy do składania wniosków w kolejnej edycji projektu w terminie do 31 lipca 2020 r.

Pomożemy rozwinąć Twoją firmę. Tu znajdziesz szczegóły: https://opnt.olsztyn.pl/startup-heroes/

Możesz być osobą fizyczną lub przedsiębiorcą – w celu prowadzenia startupu w projekcie otworzysz nową firmę spółkę z o.o.
Jedyne co musisz mieć to dobry pomysł! Ważne, aby Twój pomysł na biznes lub nowy biznes nie był wcześniej przedmiotem innej działalności gospodarczej i mieścił się w obszarze jednej z trzech branż: ICT, Ekoenergetyka, Produkcja żywności.
 
Projekt STARTUP HEROES składa się z sześciomiesięcznych cyklów inkubacji, które poprzedzone są trzymiesięczną rekrutacją do każdego kolejnego cyklu. III Cykl rozpocznie się już 1 października 2020 r. i będzie trwał do 31 marca 2021 r.
Co możesz zyskać?
– powierzchnie biurowe (coworking),
– warsztaty i szkolenia z zakresu wystąpień publicznych,
– doradztwo księgowe, prawne, podatkowe,
– podstawowe wsparcie marketingowe, portfolio,
– szkolenia pitchingowe.
Oferujemy również wsparcie:
– techniczne, technologiczne, inżynierskie, informatyczne, wzornicze,
– w obszarze zarządzania i przedsiębiorczości pod kątem rozwijanego pomysłu.
– dot. analiz potrzeb klienta.
– dot. projektowania graficznego, tworzenia nazw i znaków firmowych.
– w obszarze ochrony praw własności przemysłowej.
Wszystko pod opieką indywidualnego menagera inkubacji!
 
Platforma startowa dla nowych pomysłów „STARTUP HEROES” to projekt realizowany w latach 2019-2023 wspólnie przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku i Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny.