ZDROWE ŻYCIE – INTELIGENTNA SPECJALIZACJA REGIONU

Ruszył kolejny projekt, którego Park Naukowo-Technologiczny w Ełku jest partnerem, a którego celem jest badanie potencjału branży sektora „zdrowe życie” jako nowej, inteligentnej specjalizacji regionu Warmii i Mazur.

 

Z inicjatywy WMARR S.A. w Olsztynie rozpoczęły się prace nad badaniem potencjału branży sektora „zdrowe życie” jako nowej, inteligentnej specjalizacji regionu. WMARR zabiega o rozszerzenie katalogu inteligentnych specjalizacji gospodarczych regionu (ekonomia wody, drewno, żywność wysokiej jakości) o sektor medyczny i okołomedyczny.

WMARR SA wspólnie z 38 interesariuszami projektu (przedsiębiorstwami, jednostkami naukowo-badawczymi, szpitalami, instytucjami otoczenia biznesu i opieki zdrowotnej) zamierza określić możliwości rozwoju sektora „zdrowe życie”, który w przyszłości może stać się kolejną inteligentną specjalizacją (IS) Warmii i Mazur.

Podstawą opracowania koncepcji IS „zdrowe życie” jest wyjątkowy potencjał nieskażonego środowiska Warmii i Mazur i działające w regionie unikalne podmioty gospodarcze rozwijające się w sektorze związanym z usługami medycznymi i okołomedycznymi. Coraz mocniejsza jest również pozycja ośrodków badawczo – naukowych w dziedzinie medycyny, prężnie rozwijają się specjalistyczne usługi zdrowotne oraz zwiększa się wśród mieszkańców regionu dbałość o jakość życia. Proponowana specjalizacja obejmowałaby także sektor technologii/usług/produktów służących ochronie zdrowia, profilaktyce zdrowotnej, promocji zdrowego trybu życia oraz technologii/usług/produktów związanych z gospodarką niskoemisyjną i utrzymaniem wysokiej jakości środowiska.

 

https://www.wmarr.olsztyn.pl/component/k2/zdrowe-zycie-inteligentna-specjalizacja-regionu?fbclid=IwAR0Q401YWGU23dZvtzsLnoTpe9A0L_MzNN6Ydabi22jwDzEQFCUiT_6kH_I