O pomoc z tarczy Antykryzysowej możesz wnioskować do Urzędu Pracy.

Chcesz uzyskać dofinansowanie kosztów działalności, pożyczkę albo dopłatę do wynagrodzeń pracowników?

„Jesteś samozatrudniony i potrzebujesz dofinansowania kosztów swojej działalności gospodarczej? Masz prawo do dofinansowania w wysokości od 1300 do 2340 zł miesięcznie. Wniosek możesz złożyć do urzędu pracy w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia naboru.

Prowadzisz firmę, która – włącznie z Tobą – zatrudnia do 9 osób? Możesz otrzymać pożyczkę w wysokości 5 tys. zł. Jeśli przez 3 miesiące utrzymasz zatrudnienie, możesz uzyskać jej umorzenie. W tym celu złóż wniosek do urzędu pracy w formie elektronicznej, za pośrednictwem portalu praca.gov.pl lub papierowej.

Prowadzisz firmę, która zatrudnia do 249 osób, a przez epidemię COVID-19 spadły Ci obroty? Możesz uzyskać dopłatę do zatrudnienia Twoich pracowników w wysokości od 1300 do 2340 zł. W tym celu złóż wniosek do urzędu pracy – w formie elektronicznej, za pośrednictwem portalu praca.gov.pl lub papierowej.

Prowadzisz mikro, małą, średnią lub dużą firmę, a przez epidemię COVID-19 spadły Ci obroty? Możesz na 3 miesiące wysłać pracowników na tzw. przestój ekonomiczny, a państwo maksymalnie do połowy minimalnego wynagrodzenia plus składki należne od pracodawcy dołoży do obniżonych wynagrodzeń. Wniosek elektroniczny w tej sprawie trzeba złożyć do Wojewódzkiego Urzędu Pracy za pomocą portalu Praca.gov.pl.

Prowadzisz mikro, małą, średnią lub dużą firmę, a przez epidemię COVID-19 spadły Ci obroty? Masz prawo do obniżenia wymiaru czasu pracy w swojej firmie i uzyskania państwowych dopłat do wynagrodzeń Twoich pracowników. Wniosek elektroniczny w tej sprawie trzeba złożyć do Wojewódzkiego Urzędu Pracy za pomocą portalu Praca.gov.pl.

Pozostałe rozwiązania dla przedsiębiorców i pracowników znajdziesz na stronie www.gov.pl/TarczaAntykryzysowa.”

informacja pochodzi ze strony: