Firma specjalizująca się w produkcji jachtów, łodzi i statków rozpocznie działalność w kompleksie inwestycyjnym przy Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku.

Podpisana  przez Miasto Ełk umowa sprzedaży nieruchomości (poprzedzona przetargiem nieograniczonym) o powierzchni 2,3 ha za kwotę blisko 1,1 mln zł przy ul. Produkcyjnej to efekt wielomiesięcznych rozmów i negocjacji dotyczących m.in. lokalizacji, warunków współpracy. Sprzedana nieruchomość znajduje się w kompleksie inwestycyjnym Park Naukowo-Technologiczny w Ełku , który aktywnie wspierał proces sprzedaży.

Na zakupionym terenie firma ELITE SHIPYARD ELK, której właścicielem jest fińska firma SAXDOR YACHTS planuje rozpoczęcie budowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Inwestor zaplanował wybudować stocznię łodzi motorowych. Jak wynika z rozmów z inwestorem zatrudnienie w zakładzie w ciągu 2-3 lat może znaleźć nawet 100 osób.

link do strony producenta: https://www.saxdoryachts.com/

Spółka zdecydowała się na zakup gruntu w Ełku. Podejmując decyzję o lokalizacji, inwestor wziął pod uwagę przedstawienie najlepszej oferty inwestycyjnej spośród miast z regionu, a także wzorową współpracę i wsparcie ze strony miasta, ‪m.in‬. w zakresie poszukiwania odpowiedniej nieruchomości oraz współpracę miasta z Podstrefą Ełk Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przyszła inwestycja otrzyma również wsparcie w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji.