Laboratorium złożyło wniosek o akredytację

Laboratorium złożyło wniosek o akredytację!

Mamy nadzieję, że funkcjonujące przy Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku Laboratorium Mikrobiologiczne Badania Żywności i Środowiska Produkcyjnego wkrótce wkroczy na nowy wyższy poziom działania. 14 grudnia 2018 roku, po trwających 1,5 roku przygotowaniach złożony został w Polskim Centrum Akredytacji wniosek o przyznanie ełckiemu laboratorium akredytacji. Przygotowania do złożenia wniosku o akredytację były bardzo skomplikowanym procesem. Stworzone zostały od podstaw procedury działania laboratorium zgodne z polskimi i europejskimi wytycznymi, zakupiony został sprzęt i aparatura badawcza niezbędna do funkcjonowania profesjonalnego laboratorium zgodnie z wymogami akredytowanych jednostek.

Akredytacja znacznie poszerza możliwości działania instytucji posiadającej ją. Przede wszystkim badania wykonywane przez nasze Laboratorium będą reprezentatywne. Oznacza to, że wynikami tych badań będzie można się oficjalnie posługiwać i będą respektowane przez inne laboratoria oraz instytuty badawcze. Posiadanie akredytacji otwiera nowe możliwości pozyskania klientów, którzy dzięki badaniom przeprowadzonym w ełckim Laboratorium uzyskają oficjalne potwierdzenie stanu jakości procesów produkcyjnych i tworzonych produktów. Docelowymi klientami Laboratorium Mikrobiologicznego Badania Żywności i Środowiska Produkcyjnego będą przede wszystkim firmy z branż spożywczej i rolnej.

Proces weryfikacji wniosku może potrwać kilka miesięcy. Czekamy i trzymamy kciuki za pozytywną ocenę naszego Laboratorium!