Odkrywaj z Politechniką Białostocką

Politechnika Białostocka oraz Park Naukowo-Technologiczny w Ełku zapraszają do wspólnego odkrywania tajemnic otaczającego świata.

Już w najbliższy czwartek, 15 listopada, w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku, uczniowie szkół podstawowych i średnich będą mogli porozmawiać o zmianach klimatu i zanieczyszczeniu powietrza. Dowiedzą się, jak naukowcy prowadzą swoje badania nad technologią produkcji biogazu oraz powstawaniem efektu cieplarnianego. Podczas warsztatów z kreatywnego rozwiązywania problemów uczniowie będą mieli okazję „ruszyć głową” – zapewnia dr inż. Jerzy Sienkiewicz. Spotkanie z nim będzie doskonałą okazją by poznać algorytm wynalazku zwany Teorią Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ). Na koniec studenci architektury wyjaśnią różnice pomiędzy architektami, urbanistami, planistami, architektami krajobrazu i wnętrz. Opowiedzą, czym zajmują się poszczególni specjaliści i jak ich praca wpływa na komfort życia nas wszystkich oraz wygląd naszego otoczenia. Podczas części warsztatowej tych zajęć uczniowie będą mieli okazję wcielić się w role architektów.

Odkrywaj z Politechniką – to wspólny projekt realizowany przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku oraz Politechnikę Białostocką skierowany do młodzieży szkolnej z Ełku i okolic. Co kwartał organizowane będą spotkania z naukowcami i studentami z Politechniki Białostockiej. Prezentacje, wykłady, warsztaty pomogą uczniom rozwinąć wyobraźnię i zainteresowania przedmiotami ścisłymi.

Zapraszamy do Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku w czwartek, 15 listopada od godz. 10:00.