Ełckie start-up’y otrzymały dofinansowanie!

Projekt „Platforma startowa dla nowych pomysłów Hub of Talents” zakończył się blisko rok temu. Jednak dla start-up’ów uczestniczących w projekcie, nie był to koniec przygody z biznesem. Wiele z nich ubiegało się o dalszą pomoc oferowaną przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, którą jest bezpośrednie wsparcie finansowe przygotowywanych produktów i usług. PARP przyznało 102 start-up’om z Polski Wschodniej blisko 79 mln zł. Możemy się pochwalić, że w tym gronie znalazły się trzy start-up’y z Ełku! Oto one:

Psycho Sparrow Boots jest wychowankiem platformy Hub of Talents i przygotowywał indywidualnie dobrane buty do szybkiej jazdy na łyżwach i rolkach. Start-up inkubował się w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku i otrzymał dofinansowanie w wysokości 779 654,00 zł.

Safestrobes to ełcki start-up przygotowujący oświetlenie stroboskopowo-nawigacyjne do ultralekkich statków powietrznych. Start-up jest o krok od podpisania umowy z PNT w Ełku, gdzie zamierza rozwijać i produkować swoje oprzyrządowanie lotnicze. Kwota dofinansowania: 793 220,00 zł.

Flexwing zamierza produkować rozkładane systemy konstrukcyjne do zastosowania w przemyśle jachtowym, lotniczym i energetycznym. Kwota dofinansowania: 601 389,78 zł.

Wszystkim start-up’om gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!