Hackathon „Biznes może być prosty”, 21.06.2021 r.

BIZNES MOŻE BYĆ PROSTY – o tym już wie ambitna ełcka młodzież z Zespół Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku, która wzięła udział w międzynarodowym projekcie wspierającym rozwój przedsiębiorczości w regionie przygranicznym Litwy i Polski i weszła na lokalny rynek z dwoma nowymi produktami zero waste. Partnerem wspierającym projekt jest Park Naukowo-Technologiczny w Ełku i to właśnie tu w poniedziałek 21.06. odbędzie się kolejne wydarzenie projektowe z udziałem litewskiego partnera.
 
Młodzi innowatorzy wezmą udział w Hackathonie „Biznes może być prosty” ! Uczniowie wyposażeni w wiedzę z wcześniejszego etapu projektu w zespołach będą pracować nad rozwiązaniem dwóch problemów biznesowych (zaproponowane przez przedsiębiorcę polskiego i litewskiego), których rozwiązanie przedstawią w oparciu o Business Model Canvas:
– Generowanie pomysłów w odpowiedzi na postawiony problem
– Opracowanie rozwiązań
– Opracowanie prezentacji rozwiązań
Po finałowym pitchingu wyróżnione przez jury zespoły otrzymają nagrody rzeczowe.
Uczestnikom projektu gratulujemy kreatywności, wytrwałości i sumienności w nabywaniu kompetencji w dziedzinie przedsiębiorczości ! Życzymy powodzenia w realizowaniu Waszych pomysłów biznesowych.
Owocami dotychczasowej pracy ełckiej młodzieży są dwa nowe przedsięwzięcia biznesowe: firmy, które weszły na rynek z produktami zrobionymi z materiałów recyklingowych lub z odpadów poprodukcyjnych.
Imperium Wcale Nie Rzymskie stworzyła niezatapialne breloki do kluczy przydatne nad wodą oraz podstawki pod kubek czy gorący talerz.
– EcoManus stworzyła świece zero waste, handmade. 100% recyklingu i 100% zadowolenia z produktu.
Uczniowie produkty sprzedają z sukcesem, a zysk szlachetnie częściowo przekazano na zakup roślin do szkolnego ogrodu!
Młodzież pracowała pod okiem profesjonalnego managera start upów – Anną Ciesielską z IPINT.
„Biznes może być prosty”: https://niemen.org.pl/biznes-jest-prosty/ realizowany jest przez Stowarzyszenie „Euroregion Niemen”, Instytucję Publiczną PVC (Litwa) oraz Kowieński Uniwersytet Technologiczny. Partner wspierający: PNT w Ełku.