Ruszyła III edycja STARTUP HEROES w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku ! Kto może aktualnie dołączyć do inkubacji w PNT i w jakim celu ?

STARTUP HEROES to projekt znany w Polsce jako platforma startowa, dzięki której PNT wraz z partnerami, pomaga osobom, które już są lub dopiero planują zostać startupem, przygotować swój innowacyjny pomysł na produkt lub usługę do sukcesu, na poziomie co najmniej krajowym — mówi Agnieszka Pietrowicz, dyrektor Parku Naukowo — Technologicznego w Ełku. Oferta PNT skierowana jest w tym projekcie do osób, które mają dobry, innowacyjny pomysł na biznes, ale potrzebują wsparcia w zaplanowaniu jego monetyzacji, czyli sprzedaży.  Ponadto dzięki współpracy z PNT zostanie sfinansowany prototyp danego produktu lub usługi, a startup który przejdzie cały, półroczny proces inkubacji stanie przed szansą pozyskania 1 mln zł na wdrożenie go na rynek. Co ważne, każdy start-up otrzymuje „własnego” menadżera, takiego opiekuna, który poprowadzi go przez wszystkie procesy i dodatkowo będzie czuwał nad prawidłowym procesem inkubacji.

 

Kto może aplikować do platformy PNT STARTUP HEROES?

Pomysłodawcą może zostać każda osoba fizyczna lub zespół osób składający się z osób fizycznych, która/które zgłosi/zgłoszą w trakcie naboru pomysł nie będący przedmiotem jakiejkolwiek prowadzonej bądź zakończonej działalności gospodarczej. Mogą to być także obecni przedsiębiorcy, którzy aplikują do platformy nie jako firma ale jako osoba fizyczna. Innowacyjne pomysły na biznes, co najmniej w skali krajowej, muszą wywodzić się spośród jednej z trzech branż: ICT, ekoenergetyka, zdrowa żywność.

Na jakim poziome musi być innowacyjność produktu lub usługi?

Pomysł biznesowy powinien posiadać charakter innowacji produktowej (produkt lub usługa) na poziomie co najmniej krajowym.

Kiedy trzeba zarejestrować firmę?

Aby uczestniczyć w procesie inkubacji, po zakwalifikowaniu się do platformy, należy założyć firmę – spółkę z o.o. Jest to niezbędne do podpisania umowy o inkubację. Koszty związane z jej rejestracją ponosi pomysłodawca wraz z zespołem.

Czy jakiś startup, który uczestniczył w projekcie PNT dostał  już wspomniany milion?

Tak, od początku projektu inkubację ukończyło 14 startupów, 3 z nich, które jako pierwsze ukończyły udział w naszym projekcie, już dostały wymarzone dofinansowanie i z sukcesem prowadzą swój biznes, kolejne są w trakcie oceny, a ostatnie które ukończyły inkubację miesiąc temu dopiero składają swoje wnioski do PARP. Profile startupów znajdują się na naszym fanpage’u FB  i stronie www. Wśród startupów dominują pomysły, które wdrażają rozwiązania IT, aplikacje na urządzenia mobilne i pomysły z zakresu zdrowej żywności. 

Czy można jeszcze można aplikować do platformy?

Do końca sierpnia br. trwał nabór do III cyklu projektu, otrzymaliśmy 215 wniosków, które obecnie są w trakcie oceny. Z początkiem września br. ruszył nabór do kolejnej IV edycji, którą przeprowadzimy w 2021 r., do którego oczywiście serdecznie zapraszamy. Cały projekt będzie trwał do 2023 roku.

Jak przygotować się do aplikowania?

Już w dniach 28-30 września br., codziennie w godz. 11:30-16:30, PNT organizuje 3 specjalistyczne i bezpłatne szkolenia, które pomogą przygotować się do bycia prawdziwym startupem i do złożenia dobrego wniosku do naszej platformy. To super okazja by posłuchać profesjonalistów z branży startupowej.

Tematy szkoleń:

  1. Model biznesowy (czyli w jaki sposób zaplanować sprzedaż Twojego produktu)
  2. Prezentacja inwestorska (czyli w jaki sposób sprzedać sam pomysł na Twój produkt)
  3. Prowadzenie spółki z .o.o. (czyli co to jest za rodzaj firmy i co się z tym wiąże)

Szkolenia odbywać się będą online, szczegółowy program oraz zapisy przez naszego FB /technopark.elk/  i wydarzenia na fanpage’u PNT.