Laboratorium PNT w Ełku bada wodę na obecność niebezpiecznych patogenów, min. E. coli.

Zastanawiasz się, czy woda, w której zamierzasz kąpać się, łowić ryby czy pić- jest bezpieczna? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś!

Wraz z nadchodzącym latem, zaczynamy myśleć o kąpielach w naszych mazurskich jeziorach i zbiornikach wodnych. Wzrost temperatury oraz zanieczyszczenia dostające się do wody, powodują zwiększenie rozpuszczalności tlenu w wodzie, a co za tym idzie spadek dostępności tlenu dla organizmów wodnych. Dochodzi do zakwitów sinic, przyduchy jak również rozwoju niekorzystnej mikroflory bakteryjnej oraz grzybiczej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Ełku i okolic, umożliwiamy wykonanie badań wody na obecność niebezpiecznych patogenów, min. E. coli i bakterii grupy coli, enterokoków kałowych i innych. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo i kontrolujmy stan wód, w których zamierzamy kąpać się czy łowić ryby, które później trafiają do naszych żołądków. Zbadać możemy również jakość mikrobiologiczną wody w naszych studniach. Zapraszamy serdecznie!

Czy wybierając ofertę hotelu, gospodarstwa agroturystycznego zastanawiasz się, czy woda w kąpielisku jest bezpieczna ? Warto zapytać właścicieli o wykonane badania.

Ofertę kierujemy do osób fizycznych, gospodarstw agroturystycznych, hodowców ryb, posiadaczy studni etc.

Laboratoria