TRWA NABÓR DO V CYKLU STARTUP HEROES.

Wszystkich z innowacyjnym pomysłem na biznes zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie Sartup Heroes

Termin składania wniosków do V cyklu: do 31.01.2022 r. za pośrednictwem strony: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/platforma-startowa-startup-heroes

Start inkubacji V cyklu: 1 kwiecień 2022 r.

Koniec inkubacji V cyklu: 30 wrzesień 2022 r.

„START-UP HEROES Platforma startowa dla nowych pomysłów” to projekt znany w Polsce jako platforma startowa, dzięki której PNT wraz z partnerami, pomaga osobom, które już są lub dopiero planują zostać startupem, przygotować swój innowacyjny pomysł na produkt lub usługę do sukcesu, na poziomie co najmniej krajowym. Oferta PNT skierowana jest w tym projekcie do osób, które mają dobry, innowacyjny pomysł na biznes, ale potrzebują wsparcia w zaplanowaniu jego monetyzacji, czyli sprzedaży.  Ponadto dzięki współpracy z PNT zostanie sfinansowany prototyp danego produktu lub usługi, a startup który przejdzie cały, półroczny proces inkubacji stanie przed szansą pozyskania 1 mln zł na wdrożenie go na rynek. Co ważne, każdy start-up otrzymuje „własnego” menadżera, takiego opiekuna, który poprowadzi go przez wszystkie procesy i dodatkowo będzie czuwał nad prawidłowym procesem inkubacji.

Pomysłodawcą może zostać każda osoba fizyczna lub zespół osób składający się z osób fizycznych, która/które zgłosi/zgłoszą w trakcie naboru pomysł nie będący przedmiotem jakiejkolwiek prowadzonej bądź zakończonej działalności gospodarczej. Mogą to być także obecni przedsiębiorcy, którzy aplikują do platformy nie jako firma, ale jako osoba fizyczna. Innowacyjne pomysły na biznes, co najmniej w skali krajowej, muszą wywodzić się spośród jednej z trzech branż: ICT, ekoenergetyka, zdrowa żywność.

Zgłaszany pomysł biznesowy powinien posiadać charakter innowacji produktowej (produkt lub usługa) na poziomie co najmniej krajowym.

Aby uczestniczyć w procesie inkubacji, po zakwalifikowaniu się do platformy, należy założyć firmę – spółkę z o.o. Jest to niezbędne do podpisania umowy o inkubację.

Jak przebiega inkubacja?

  • Inkubacja to okres intensywnej pracy nad rozwinięciem swojego pomysłu do fazy MVP.
  • W trakcie inkubacji startup bierze udział w szkoleniach i warsztatach oraz korzysta z doradztwa księgowego, prawnego, patentowego i podatkowego.
  • Każdy z uczestników inkubacji otrzyma wsparcie rozwoju projektu za pomocą kompleksowego programu inkubacji przygotowującego firmy typu startup do wejścia na rynek.

Po zakończonym procesie, Manager Inkubacji przygotuje raport z inkubacji. Raport ten jest zapisem historii rozwoju startupu od rozpoczęcia inkubacji do jej końca oraz postępów, jakie zostały wykonane przez zespół.

Każdy startup, który ukończy inkubacje w PNT w Ełku staje przed szansą pozyskania miliona złotych z PARP na dalszy rozwój innowacyjnego pomysłu.