Noworoczne Forum Biznesu i Przedsiębiorczości za nami !

26 lutego 2019 r. Park Naukowo-Technologiczny jako partner wydarzenia, gościł na Noworocznym Forum Biznesu i Przedsiębiorczości reprezentantów mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z regionu.
Organizatorami wydarzenia byli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz.
Dzięki tej inicjatywie lokalni przedsiębiorcy mieli okazję zapoznać się z możliwościami wsparcia biznesu z funduszy unijnych, a także procedurą uzyskania zwolnień z podatku od nieruchomości dedykowaną lokalnym inwestycjom, a oferowaną przez Gminę Miasto Ełk.
Forum Biznesu i Przedsiębiorczości było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, nawiązania nowych kontaktów oraz zacieśnienia współpracy samorządu i biznesu na szczeblu lokalnym. Spotkanie podzielono na bloki tematyczne:

– „Możliwości wsparcia przedsiębiorców w 2019 r. ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014-2020”. 

– „Mówimy o doświadczeniu, myślimy o funduszach europejskich wspierających przedsiębiorców”.

–  „Zwolnienie z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis”.

Prelegenci Zbigniew Cieciuch – Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie, Zbigniew Ciechomski-Prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie oraz Emilia Makarewicz- Litwinowicz- specjalista ds. kontroli podatkowej, ulg i zwolnień Urzędu Miasta Ełku, wyjaśnili dokładnie wszystkie zagadnienia.
Noworoczne Forum Biznesu i Przedsiębiorczości okazało się sukcesem, co podsumowała dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku Agnieszka Pietrowicz: Tak liczna obecność przedstawicieli sfery biznesu na forum oznacza chęć rozwoju i gotowość do osiągania nowych celów biznesowych przez ełckie firmy. Fundusze unijne nie są łatwe do pozyskania, ani wdrażania, ale umożliwiają firmom realizację tych wymarzonych celów. Aktualnie nasz region oferuje więcej środków unijnych dla sfery biznesu, niż jest przez nią absorbowanych. Stąd też idea wydarzeń takich jak tegoroczne forum, aby zachęcić do sięgnięcia po nie tych jeszcze niezdecydowanych.
Frekwencja dopisała, w forum wzięła udział prawie setka  przedsiębiorców !
Dziękujemy za fantastyczną atmosferę, wysoki poziom dyskusji i zapraszamy ponownie !


Lorem Ipsum