O Nas

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku jest prężnie działającą instytucją otoczenia biznesu, umiejscowioną w dominującym mieście Warmii i Mazur. W ełckim Parku uruchomiony jest inkubator przedsiębiorczości oferujący przedsiębiorcom system atrakcyjnych udogodnień finansowych takich jak zniżki na wynajem powierzchni, doradztwo prawne czy udział w projektach unijnych przygotowanych przez Park. Jako jeden z nielicznych Parków w tej części Polski, oferujemy oprócz powierzchni biurowej i konferencyjno-szkoleniowej również powierzchnię produkcyjną.

Nasza instytucja działa od 2012 roku. Realizujemy projekty unijne ukierunkowane na rozwój przedsiębiorczości. Dotychczas zrealizowaliśmy takie projekty jak: „Nauka dla innowacji”, „Szybkowar dizajnu” czy „Platforma startowa dla nowych pomysłów Hub of Talents”. Cyklicznie przygotowujemy spotkania poświęcone biznesowi, zarządzaniu, nowoczesnym technologiom, itp. Badamy potrzeby inkubowanych przez nas firm i staramy się je systematycznie zaspokajać.

W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku działa również jedyne w tej części Polski Laboratorium Mikrobiologiczne Badania Żywności i Środowiska Produkcyjnego. Laboratorium jest w trakcie zdobywania akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji, dzięki której wyniki badań przeprowadzanych w naszej jednostce będą reprezentatywne i w pełni uznawane na zewnątrz.

Aktywnie działamy również na polu edukacji zwiększając świadomość ekonomiczną lokalnej społeczności oraz przybliżając świat nauki i techniki najmłodszym mieszkańcom. Przykładami ciekawych projektów z tego zakresu są zajęcia z klockami LEGO WeDo przybliżające zagadnienia robotyki i programowania oraz cykliczne wydarzenie pn. „Wariacje z nauką”.

Naszą misją jest stymulowanie wzrostu gospodarczego Ełku i regionu w duchu zrównoważonego rozwoju, z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw lokalnej społeczności. Pragniemy, aby Ełk był miastem, w którym można harmonijnie pogodzić rozwój biznesu i technologii z komfortowym życiem blisko natury z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Zapraszamy do współpracy!